Dochodzenie przewoźnego od zleceniodawcy lub odbiorcy

Prawnicy Kancelarii Lexperiens udzielą Ci wsparcia w dochodzeniu przewoźnego od zleceniodawcy lub odbiorcy.

Jeżeli w związku z wykonanym przewozem krajowym masz problem w otrzymaniu umówionej zapłaty, możesz domagać się pieniędzy zarówno od zleceniodawcy, jak również od odbiorcy. Żeby móc skorzystać z tak szerokich uprawnień, musisz jednak spełnić pewne warunki wynikające z prawa transportowego.

Oprócz dochodzenia przewoźnego, w określonych sytuacjach pomożemy Twojej Firmie transportowej w odzyskaniu również innych należności związanych z przesyłką.

W przypadku przewozów międzynarodowych jest również możliwe dochodzenie przewoźnego od odbiorcy, należy jednak spełnić dodatkowe wymagania określone w Konwencji CMR zanim przesyłka zostanie wydana odbiorcy.

Dopełnienie przy odbiorze przewożonych przez Ciebie towarów określonych prawem formalności może więc znacząco wpłynąć na możliwość dochodzenia przewoźnego nie tylko od zleceniodawcy ale również odbiorcy.

Możemy również udzielić wsparcia Twojej Firmie transportowej na etapie przygotowywania odpowiednich umów i dokumentacji związanej ze świadczeniem usług przewozu. Z naszego doświadczenia wynika, że firmy transportowe mogłyby uniknąć wielu problemów z nierzetelnymi kontrahentami w sytuacji, w której już na etapie przyjmowania zlecenia zapewniły sobie odpowiednie procedury.

Ponieważ w dochodzeniu roszczeń z przewoźnego dużą role odgrywa odpowiedzialność ze strony kierowców, udzielamy także szerokiego wsparcia w zakresie prawa pracy w prawie transportowym

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w odzyskaniu przewoźnego lub chcesz zweryfikować rozwiązania zastosowane w Twojej Firmie transportowej zapraszamy Cię do kontaktu.

DO GÓRY