Zapewniamy obsługę prawną przedsiębiorstw transportowych i doradzamy w pojedynczych zagadnieniach związanych z prawem transportowym

Udzielimy Ci szerokiego wsparcia prawnego przy zakładaniu działalności transportowej oraz w codziennym prowadzeniu Twojej firmy.

Prawo transportowe dla przedsiębiorców

Pomożemy Ci :

  • w uzyskaniu niezbędnych zgód na prowadzenie przewozu towarów,
  • w ustaleniu treści umów o pracę z pracownikami,
  • w opracowaniu treści regulaminów,
  • w przygotowaniu wzorów niezbędnych umów dotyczących świadczonych usług.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, udzielimy Ci również wsparcia w sprawach administracyjnych oraz w dochodzeniu niezapłaconych faktur.

Ocenimy poprawność rozwiązań stosowanych w Twojej firmie i udzielimy wsparcia we wdrożeniu potrzebnych zmian

Jeżeli prowadzisz firmę transportową, zdajesz sobie sprawę z tego jak istotne są regulacje związane z prawem pracy. Odpowiednio sformułowane umowy oraz regulaminy związane z zatrudnieniem  znacząco ułatwiają prowadzenie działalności i pozwalają uniknąć problemów, które mogą pojawić się w przyszłości.

Wykonamy audyt prawny w firmie transportowej

Specjaliści naszej kancelarii przyjrzą się bliżej dokumentacji firmy transportowej i ocenią, czy dokumentacja jest kompletna oraz prawidłowo sporządzona. W razie wykrycia nieprawidłowości otrzymasz rekomendacje co do dalszego postępowania.

Zabezpieczymy Twoje interesy poprzez odpowiednie sformułowanie umów z kontrahentami

Kolejnym ważnym elementem jest zawieranie odpowiednich umów dotyczących świadczonych usług – pomożemy Ci je przygotować, zaproponujemy zmiany lub przedstawimy ryzyka wynikające z zawartych umów. Prowadząc firmę transportową, musisz mieć również na uwadze odpowiednie ubezpieczenie działalności i ewentualne zabezpieczenie roszczeń – w tym zakresie możesz również liczyć na nasze wsparcie. Prawnicy Kancelarii mają również doświadczenie w zakresie przepisów prawa międzynarodowego regulującego kwestie transportu (konwencja CMR).

W razie procesu o odszkodowanie – będziemy reprezentować Cię przed sądem

Posiadamy również szerokie doświadczenie w sprawach odszkodowawczych w transporcie, jak również w sprawach związanych z brakiem opłaty za przewoźne. Na nasze wsparcie mogą również liczyć podmioty wobec których wykonano nieprawidłowo transport i chcą w związku z tym domagać się odszkodowania.

Zapewniamy prawne bezpieczeństwo Twojemu przedsiębiorstwu niezależnie od terytorium, na którym prowadzisz swoją działalność.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i specjalizacji w obszarze prawa transportowego.
DO GÓRY